22. oktoobri Buum: Must kuld: mis naftahindadega toimub ning Euroopal on väga rasked ajad

Must kuld

Buumil on külas portfellihalduse analüütik Mikk Taras ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel ja neilt uurime, kuidas tegelikult kujuneb autokütusehind ning milline seos on toornafta- ja bensiinihinnal. Selgitame lahti toornafta futuurid ja nendega kauplemise ning analüüsime naftaturgu.

Küsime, kuidas on lood naftavarudega, millal see must kuld ikkagi otsa lõpeb ja kas inimkond on selleks valmis? Kas varude lõppemise lähenedes on oodata naftariikide mõjukuse olulist kasvu?

Räägime ka naftat tootvate riikide ühendusest OPEC, mis, nagu välja tuleb, ei olegi nii ühtne. Analüüsime Venemaa riigieelarve sõltuvust oma tooraine müügist.

Uudistes: Segased ajad Euroopas jätkuvad. Pühapäeval toimub Euroopas kriisikohtumine, mille kohta Prantsuse rahandusminister on öelnud:  “If we don’t succeed, Europe will be at great risk.” Peeter Koppel teab öelda, et kindlasti ei tule sealt lahendust, pigem leevendust.

Apple’i osas hakkab pilt muutuma realistlikumaks? Esimest korda viimase 26 kvartali jooksul oma majandustulemustes analüütikute ootustele alla.

Hiinal oli III kvartalis viimaste aastate madalaim majanduskasv, kas tuleb suur kukkumine või “pehme maandumine”?

Kuula saadet otse siit või lae mp3 oma arvutisse: http://media.kuku.ee/buum/buum20111022.mp3