3. oktoobri Digitund: X-Filesi materjal Venemaalt: lühilaineraadiojaam UVB-76

UVB-76Täna oleme külas Andrus Aaslaiul, kes transleerib kogu maailma jaoks internetti salapärast vene päritolu lühilaineraadiojaama UVB-76. Tegemist on müstilise, juba 70ndate lõpust töötava jaamaga, mis enamuse ajast edastab piiksuvat signaali. Salapära ja spekulatsioonid on toonud projektile nii palju kuulsust, et isegi kuulus tehnoloogiaajakiri Wired on kirjutanud loo. Andruselt saame teada, mis võib olla sellise raadiojaama eksisteerimise põhjuseks, mis võib juhtuda siis, kui selle signaal katkeb ja miks ei julge keegi signaali lähtekohta täpselt välja uurida.

Uudistepoolelt: Eestisse jõudis iTunesi muusikapood, kus Gleni sõnul kodumaist muusikat siiski vähe ja Henrik tõdeb, et filme ja sarju me ikka ei saa osta ning seetõttu on meil jälle mida oodata ja oleme endiselt muust maailmast sammu võrra maas.

Amazon tuli turule uue 7tollise tahvelarvutiga Kindle Fire mille olemuse võtab kokku Mart:”Kui iPad on hea sisuloomise aparaat, millega on hea näiteks märkmeid teha, siis Amazoni tahvel on pigem filmide vaatamise ja raamatute lugemise aparaat.” Välja toodi ka 4 uut Kindle’i e-lugejat. Lähemalt kuula saatest!

MobiilopsüsteemidMaemo, Meego, Meltimo, Tizen: mobiilioperatsioonisüsteemide maailmas on väga palju segaseid uudiseid, kuid õnneks on need kõik endale selgeks teinud Glen Pilvre, kes meile sellest ülevaate teeb.

Ja veel: HTC uuemates nutitelefonides on turvaauk, mille kaudu saavad suvalised internetiligipääsuga appid kasutaja telefonist pihta panna kõikvõimalikku infot sisaldava logifaili.

Koolirubriik: Kuidas oma internet antisotsiaalseks muuta?

Lingid

Kuula saadet otse siit lehelt või lae alla mp3: http://media.kuku.ee/digitund/digitund20111003.mp3