8. juuni Lõbusad objektiivid: Eesti otsib supermodelli ning Joosep Martinson

  • Fookusteemaks on äsjalõppenud “Eesti otsib supermodelli” esimene hooaeg, külas kohtunikud Margit Jõgger ja Toomas Volkmann.
  • Ühe pildi lugu: Eesti spordifotograaf Austraalias Joosep Martinson räägib oma erialast.
  • Kuraatorirubriigis räägime täna maailmakuulsast moefotograafist Richard Avedonist.

Margit Jõgger MJ Modelsist ning tippfotograaf Toomas Volkmann räägivad meile äsjalõppenud “Eesti otsib supermodelli” saatest ning saame teada, kuidas modellinduses asjad tegelikult käivad. Saame teada, kuidas modelle leitakse ja valitakse ning milline peab üks modell olema. Võrdleme Eesti modellinduse “vana kahurväge” praegustega ning saame teada, kuidas internet on noorte modellide töösse suhtumist mõjutanud. Kuuleme modelle kasutavate kampaaniate tellimise- ning palgapoliitika erinevustest Eestis ja mujal maailmas.

Ühe pildi loos räägime Austraalias elava Joosep Martinsoni elust ja tööst. Küsime, millal ja miks Joosep Sydneysse sporti läks pildistama ja kuidas ta seal nüüdseks enam-vähem järjele on saanud. Kuuleme spordifotograafia arengutest ja trendidest ning tehnikast, millega head fotod teoks saavad.

Fookuspilt on tehtud kõige igavamas võimalikus kohas: pressikonverentsil. Kuuleme, kuidas Joosep pööras saali enda stuudioks ja Andrus Veerpalu oma modelliks.

Kuraatorirubriigis räägivad Viktor ja Toomas meile Richard Avedonist: New Yorki vene juudiperekonnas 1923. aastal sündinud ning meie seast 8 aastat tagasi lahkunud moefotograafist. Fotogalerii asub SIIN ja Nadia Auermanni ning luukerega pildid SIIN.