Podcast #119 – Roheline revolutsioon: Kuidas jätkusuutlikkus muudab ärimaailma?

Saatejuht (Markus): Tere tulemast kuulama meie podcast’i “Eesti Innovatsioon ja Tehnoloogia”. Täna räägime jätkusuutlikkusest ärimaailmas, mis on teema, mis üha rohkem kogub tähelepanu.

Külaline (Kersti, jätkusuutlikkuse ekspert): Tere, Markus! Jah, täpselt, ja ma arvan, et see on ülioluline, et me räägime sellest nüüd, kui me veel saame midagi muuta.

Markus: Absoluutselt, Kersti. Alusta palun sellest, kuidas sa ise jätkusuutlikkuse juurde jõudsid?

Kersti: Noh, see algas tegelikult ülikoolis… Ma õppisin keskkonnateadusi ja mõistsin, kui suur mõju on meie igapäevastel valikutel. Ja siis, töötades suures rahvusvahelises ettevõttes, nägin, kui palju ressursse raisatakse.

Markus: See on tõesti mõtlemapanev. Räägi, mis on jätkusuutlikkuse põhimõtted äris?

Kersti: Jätkusuutlikkus äris tähendab tegelikult seda, et arvestad oma tegevuse pikaajalisi mõjusid. See hõlmab kõike – alates ressursside kasutamisest kuni selle, kuidas su firma mõjutab kogukondi, kus ta tegutseb.

Markus: Ja kuidas sa näed, et ettevõtted seda praegu rakendavad?

Kersti: Mõned on tõesti eesrinnas. Näiteks on firmasid, kes kasutavad ainult taastuvenergiat või on loonud ringmajanduse mudelid, kus jäätmed muudetakse uuteks toodeteks. Aga jah, teed on veel minna.

Markus: Tõesti jah, aga mis on peamised takistused?

Kersti: Üks suurimaid väljakutseid on kindlasti kulud. Alguses võib tunduda, et jätkusuutlikud lahendused nõuavad suuremaid investeeringuid. Ja muidugi, teadlikkuse tõstmine – veel on palju inimesi ja ettevõtteid, kes ei mõista jätkusuutlikkuse tähtsust.

Markus: Nii et haridus on võtmeküsimus?

Kersti: Jah, täpselt! Ja teine asi on läbipaistvus. Tarbijad nõuavad üha enam teavet toodete päritolu ja tootmisviiside kohta.

Markus: See viib meid veel ühe olulise punkti juurde – kuidas saavad tarbijad ise muutustele kaasa aidata?

Kersti: Tarbijad mängivad tohutut rolli. Iga ostuotsus on hääletus selle poolt, millist maailma me tahame. Valides keskkonnasõbralikke tooteid, toetame ettevõtteid, kes panustavad jätkusuutlikkusesse.

Markus: See on väga võimas mõte, Kersti. Enne kui lõpetame, kas sul on mõni sõnum meie kuulajatele?

Kersti: Kindlasti! Ma tahaksin öelda, et ärge alahinnake oma mõju. Iga väike samm loeb, ja koos saame teha suuri muutusi. Alusta väikestest valikutest ja ära karda nõuda muutusi!

Markus: Suurepärane, Kersti, aitäh sulle, et jagasid meiega nii väärtuslikke mõtteid. Ja aitäh kõigile, kes täna kuulasid. Jälgige kindlasti meie järgmisi episoode!

Outro muusika mängib


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga