Podcast #120 – Tänased võimalused eluasemelaenude turul

Saatejuht (Markus): Tere tulemast tagasi “Eesti Majandus ja Finants” podcast’i! Täna räägime hüpoteekidest ja uurime, millised on praegused turuvõimalused ja kuidas saavad laenuvõtjad teha parimaid otsuseid. Meiega on täna stuudios eluasemelaenude ekspert Mari Koppel.

Mari Koppel: Tere, Markus! Aitäh, et kutsusid. On suurepärane olla siin, et jagada kuulajatega viimaseid uudiseid ja nõuandeid hüpoteekide kohta.

Markus: Alustame algusest, Mari. Räägi meile, mis hetkel toimub hüpoteeklaenu turul Eestis?

Mari Koppel: Praegu on turg aktiivne. Intressimäärad on ajalooliselt madalad, mis teeb hüpoteekide võtmise atraktiivsemaks. Siiski, nõuded hüpoteegi saamiseks on muutunud veidi karmimaks. Pangad vaatavad nüüd veel põhjalikumalt laenuvõtja sissetulekuid ja kohustusi.

Markus: Kuidas peaksid inimesed valmistuma, kui nad mõtlevad hüpoteegi võtmisele?

Mari Koppel: Esimene samm on oma rahalise seisundi põhjalik analüüs. On tähtis teada oma igakuiseid sissetulekuid ja väljaminekuid. Samuti peaks inimene olema teadlik oma krediidiajaloost, sest see mängib suurt rolli hüpoteegi saamisel.

Markus: Mis nõu annad inimestele, kes otsivad parimat hüpoteegipakkumist?

Mari Koppel: Soovitan kindlasti võrrelda erinevate pankade pakkumisi. Ei piisa vaid intressimäära vaatamisest; tähtsad on ka muud lepingu tingimused, nagu näiteks lepingu sõlmimise tasud, ennetähtaegse tagastamise võimalused ja muud kulud, mis võivad hüpoteeki kallimaks muuta.

Markus: Tõesti jah, tähtis on teada kõiki detaile enne otsuse tegemist. Aitäh, Mari, et jagasid meiega nii põhjalikke teadmisi ja praktilisi nõuandeid.

Mari Koppel: Mul on hea meel olla abiks. Loodan, et meie arutelu aitab kuulajatel teha teadlikumaid otsuseid.

Markus: Kindlasti aitab. Suur tänu kõigile, kes meiega täna liitusid. Ärge unustage jälgida meie podcast’i, et kuulda rohkem huvitavaid arutelusid. Kohtumiseni järgmises episoodis!

Outro muusika mängib

Lisa teave – hüpoteek.ee


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga