15. juuni Lõbusad objektiivid: Tarmo Virves pildistab klaasile ning juttu Tamronist

  • Tarmo Virves räägib igivanast tehnoloogiast ambrotüübist ehk klaasile pildistamisest.
  • Fookusteemaks on täna Tamroni objektiivid.
  • Kuraatorirubriigis kuuleme huvitavast Hollandi fotograafist Erwin Olafist.

Viktor ja Oliver käisid laupäeval Photopointi korraldatud Tamroni promoüritusel, kus Nikoni ja Canoni omanikud said proovida Tamroni erinevaid zoom- ja fixobjektiive. Teemat on stuudios kommenteerimas ka Photopointi esindaja Ardo.

Küsime, mida on Tamronil praegu pakkuda ning kas nad püüavad amatöör-harrastajaid või on ka professionaalidel nende poole põhjust vaadata? Viktor võrdles kohapeal ka kaht sarnast Canoni ja Tamroni objektiivi ning räägib päris põhjalikult oma muljetest. Proovime pingeritta seada Tamroni, Sigma ja Tokina.

Ühe pildi loos on külas Tarmo Virves, kes teeb fotosid nii nagu neid tehti 160 aastat tagasi – ambrotüüpe. Räägime põhjalikult tollest klaasile pildistamise protsessist ja tehnikast, mida selleks vaja on. Saame teada, kui suur võimalus on sellise tehnikaga tehtud foto õnnestumiseks ning kuidas saada kvaliteetseid pilte.

Kuuleme, kuidas tänase saate staarpildi valmimiseks keerati pea peale sõbranna korter, läbustati vannituba ja rikuti uus kirjutuslaud :). Fotogalerii asub SIIN. Videod ferrotüübist ja ambrotüübist.

Kuraatorirubriigis räägime 1959. aastal sündinud ning Amsterdamis elavast Erwin Olafist, kes üritab lammutada sotsiaalseid tabusid. Pilte vaata SIIT.