Podcast #115 – Räägime krüptorahast ja investeerimist spetsialistiga

Krüptovaluuta on krüpteeritud andmestring, mis tähistab valuutaühikut. Seda jälgib ja korraldab peer-to-peer võrk, mida nimetatakse plokiahelaks, mis toimib ka tehingute, nt ostu, müügi ja ülekandmise, turvalise pearaamatuna. Erinevalt füüsilisest rahast on krüptovaluutad detsentraliseeritud, mis tähendab, et neid ei emiteeri valitsused ega muud finantsasutused.

Miks on krüptorahaga kauplemine väga riskantne?

Krüptovaluutad luuakse (ja turvatakse) krüptoalgoritmide abil, mida hooldatakse ja kinnitatakse protsessis, mida nimetatakse kaevandamiseks, kus arvutivõrk või spetsiaalne riistvara (nt rakendusspetsiifilised integraallülitused (ASIC)) töötleb ja kinnitab tehinguid. Protsess motiveerib kaevureid, kes haldavad võrku krüptovaluutaga.

Podcast #115

Saatejuht: Tere tulemast tagasi meie podcast’i “Tuleviku Finantsid”, kus me räägime tehnoloogiast, majandusest ja investeerimisest. Tänane episood keskendub krüptorahale, ühele põnevaimale ja dünaamilisemale sektorile finantsturgudel. Meil on täna külas krüptoraha ekspert Martin, kes on töötanud mitmes juhtivas krüptoraha ettevõttes ja omab sügavaid teadmisi selles valdkonnas.

Martin: Tere, tänan kutsumast! Mul on hea meel siin olla ja jagada oma kogemusi krüptoraha maailmas.

Saatejuht: Alustame algusest. Martin, võiksid sa meile selgitada, mis täpselt on krüptoraha ja kuidas see töötab?

Martin: Loomulikult. Krüptoraha on digitaalne või virtuaalne valuuta, mis kasutab krüptograafiat turvalisuse tagamiseks. Erinevalt tavalistest rahadest ei ole krüptorahal füüsilist vormi ega keskset väljaandjat. Kõige tuntum krüptoraha on Bitcoin, mis loodi 2009. aastal. Krüptorahad töötavad detsentraliseeritud tehnoloogia abil, mida nimetatakse plokiahelaks. Plokiahel on sisuliselt andmebaas, mis on jagatud arvukate arvutite vahel üle kogu maailma.

Saatejuht: See on tõesti põnev. Millised on peamised eelised, mida krüptoraha pakub võrreldes tavalise rahaga?

Martin: Krüptoraha pakub mitmeid eeliseid, sealhulgas madalad tehingutasud, kiirus ja läbipaistvus. Samuti pakub see suurt määra anonüümsust ja võimaldab kasutajatel oma varasid kontrollida ilma keskpankade või muude finantsasutuste sekkumiseta.

Saatejuht: Kuidas peaksid algajad investeerima krüptorahasse? Mis oleksid sinu soovitused?

Martin: Krüptoraha investeerimine võib olla väga tulus, kuid see tuleb ka suure riskiga. Algajatele soovitan alustada väikestest summadest. Oluline on teha põhjalik uurimistöö ja mõista, millisesse varasse sa investeerid. Samuti on tark mõelda pikaajaliselt ja mitte paanitseda lühiajaliste hinnakõikumiste pärast.

Saatejuht: Aitäh, Martin, nende sügavate teadmiste jagamise eest. Enne kui lõpetame, kas on midagi, mida sooviksid meie kuulajatele veel öelda?

Martin: Jah, tahaksin rõhutada, et krüptoraha maailm on pidevas muutumises ja arengus. Hoidke end kursis uusimate trendide ja uudistega, et teha teadlikke otsuseid. Ja muidugi, investeerige vastutustundlikult.

Saatejuht: Suurepärane nõuanne. Tänan sind, Martin, et jagasid meiega oma teadmisi. Ja tänan kõiki, kes kuulasid. Järgmises episoodis jätkame arutelu tehnoloogia ja majanduse teemadel. Hüvasti!

Outro muusika mängib


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga